Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
bez čakania

Zmena organizácie parkovania v areáli nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves od stredy 10. júna 2015 zavádza dôležité zmeny v organizácii parkovania vo svojom areáli. Cieľom je riešiť dlhodobý problém s kapacitou parkoviska a tiež s bezpečným prístupom sanitných vozidiel do nemocnice. Hlavnou zmenou je spustenie automatického parkovacieho systému, ktorý súčasne zavádza spoplatnenie parkovacích miest pre návštevníkov nemocnice a polikliniky. Zamestnanci nemocnice majú vyhradené samostatné parkovacie plochy. Nemocnica plánuje investovať do postupnej modernizácie súčasného parkoviska, aby jeho stav spĺňal základné kritéria komfortu a bezpečnosti za každého počasia.

Regulované parkovanie sa postupne stáva štandardom vo všetkých nemocniciach Sveta zdravia. Funkčné je vo Vranove na Topľou, v Humennom, Rožňave a vo Svidníku. Automatický parkovací systém funguje aj v ďalších okolitých nemocniciach na Spiši.

Platný cenník parkovania v areáli nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves

Základná sadzba parkovného je 0,50 EUR s DPH/hod., bezplatne prvých 15 minút, Návštevníci s preukazom ZŤP a darcovia krvi v deň darovania majú parkovanie v čase od 7.00 do 15.30 hod. bezplatne. Parkovací lístok im v takýchto prípadoch bonifikuje pracovník v pokladnici v nemocničnom vestibule.

Parkovací systém bude v prevádzke 24 hodín denne vrátane víkendov.

Platobný terminál pre parkovisko sa nachádza pred chirurgickou ambulanciou pri vstupe do átria nemocnice.

Pri strate lístka sankcia 10 € za lístok. V prípade akýchkoľvek informácií sa treba obrátiť na pracovníka vrátnice.