Kontaktujte nás

Zdravotná starostlivosť
bez čakania

Spišskonovoveská nemocnica predstavila vynovený vstupný vestibul a zrekonštruované izby na neurológii

Spišská Nová Ves, 15. decembra 2016

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves dnes oficiálne predstavila vynovený vstupný vestibul, čím definitívne ukončila komplexnú rekonštrukciu vstupného areálu. Návštevníkov tak už dnes privíta nové nemocničné námestie s novou dlažbou a priestranný vestibul s recepciou hotelového štandardu. Nemocnici sa navyše ešte pred vianočnými sviatkami podarilo na oddelení neurológie vytvoriť štyri nové dvojlôžkové izby so samostatnými sociálnymi zariadeniami. Tie vznikli na mieste bývalej jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorá je dnes už súčasťou oddelenia anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny (OAMIS). Investície do nového vestibulu si vyžiadali 40 tisíc eur a rekonštrukcia neurologického oddelenia predstavovala ďalších 50 tisíc eur.     

Odstránením pôvodného tmavého dreveného obkladu a výmenou osvetlenia vznikol v novom vestibule krásny presvetlený priestor, ktorý by mal v návštevníkoch vzbudzovať oveľa lepší prvý dojem ako doteraz.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul a recepcia-5.jpg

„Celý vstup do nemocnice predstavuje dnes úroveň, ktorú by sme radi videli vo všetkých našich nemocniciach. Bezpečný prístup, komfortné parkovanie, skvelý prvý dojem z areálu a informácie na jednom mieste v rámci novej modernej recepcie. Som veľmi rád, že nemocnica v Spišskej Novej Vsi je dnes už okrem urgentného príjmu novej generácie referenčnou aj z pohľadu celkového areálu a prvého dojmu,“ vysvetlil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia. 

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul 4.jpg

Neurologické oddelenie patrí medzi najvýznamnejšie v rámci celej nemocnice. Má veľmi silné lekárske personálne zázemie (až 7 atestovaných lekárov) a kapacitu 49 lôžok. V tomto počte je zarátaných aj 8 nových lôžok, ktoré vznikli prestavbou pôvodných boxov jednotky intenzívnej starostlivosti. Štyri nové izby majú komfortný dvojlôžkový štandard so samostatným sociálnym zariadením.   

2016-12-15-SZ-SNV-Neurologia-primar Dvorák a pacient na novej izbe.jpg

„Podarilo sa nám zlepšiť hotelový štandard na oddelení, ktoré je vyhľadávané pacientmi z celého Slovenska. Nové dvojlôžkové izby budú k dispozícii pre našich klientov bez potreby nadštandardných poplatkov,“ doplnila Renáta Šuláková, riaditeľka nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul-tapeta.jpg

Neurologické oddelenie sa výrazne špecializuje na diagnostiku a komplexnú liečbu ochorení chrbtice. Ponúka celé spektrum obstrekových techník vrátane ozónovej terapie, periradikulárnej terapie pod CT kontrolou, kaudálnych tlakových blokád, epidurálnych infiltrácií a katetrizácií. Komplexnosť liečby dopĺňa tím fyzioterapeutov a masérov zabezpečujúcich pre pacientov oddelenia rehabilitáciu i odborné vedenie a poradenstvo v rámci fyzioterapie. Oddelenie má k dispozícii komplexné diagnostické zázemie, ktorého súčasťou je aj pracovisko magnetickej rezonancie s krátkymi čakacími lehotami. V blízkej dobe plánuje oddelenie rozšíriť spektrum výkonov o nové infiltračné techniky a tým udržať krok s najnovšími trendmi v komplexnej neurologickej zdravotnej starostlivosti.

2016-12-15-SZ-SNV-Novy vestibul 3.jpg